شماره تماس : 09052410224
ایمیل :
اینستاگرام
صفحه اصلی مقالات تاریخچه مختصری از وردپرس
تاریخچه مختصری از وردپرس

رامین پورمحمد
بازدید : 42 بار
۱۴۰۱/۱۰/۲۵
تاریخ شروع شمارش تعداد بازدید : 1401/02/16
تاریخچه مختصری از وردپرس

 

وردپرس از آغاز ساده خود به عنوان یک پلتفرم وبلاگ نویسی ساده در سال 2003، شیوه طراحی و ساخت وب سایت ها را متحول کرده است.

 

وردپرس اکنون بیش از 60 میلیون وب سایت را در سراسر جهان قدرت می دهد.

 

در اینجا تاریخچه مختصری از نحوه تبدیل وردپرس به پلتفرم وب انتخابی امروزی آورده شده است:

 

در 27 می 2003، سازندگان مت مولنوگ و مایک لیتل وردپرس را به عنوان توسعه‌ای از b2/cafelog قبلی خود راه‌اندازی کردند.

 

B2/cafelog یک پلت فرم وبلاگ نویسی بود که توسط Michel Valdrighi در PHP برای استفاده با MySQL نوشته شد.

 

نرخ پذیرش وردپرس در سال 2004 هنگامی که نسخه 1.2 راه اندازی شد افزایش یافت و این امکان را برای کاربران فراهم کرد که افزونه های خود را بنویسند و آنها را با جامعه وبلاگ نویسی به اشتراک بگذارند.

 

یک سیستم تم جدید در سال 2005 با نسخه 1.5 راه اندازی شد، و بعداً در همان سال نسخه 2.0 شامل یک رابط کاربری جدید برای بخش مدیریت بود که به کاربران امکان کنترل بیشتر بر روی سایت های خود و توانایی ایجاد تغییرات سریع تر را می داد.

 

در سال 2006، شرکتی که توسط یکی از بنیانگذاران وردپرس Mullenweg Automattic تأسیس شد، برای علامت تجاری WordPress و لوگوی وردپرس اعمال شد.

 

نسخه 2.5 در سال 2008 با یک رابط کاربری جدید طراحی شده توسط آژانس طراحی وب Happy Cog راه اندازی شد و به دنبال آن یک مطالعه قابلیت استفاده انجام شد که منجر به نسخه 2.7 شد که شامل یک رابط کاربری قابل تنظیم بود.

 

در سال 2010، مالکیت علامت تجاری و لوگوی وردپرس از Automattic، شرکتی که توسط یکی از بنیانگذاران وردپرس، مت مولنوگ تأسیس شده بود، به بنیاد وردپرس منتقل شد. این بدان معناست که وردپرس دیگر به یک شرکت وابسته نیست و تضمین می کند که به رشد خود ادامه می دهد.

 

در سال 2010 همچنین شاهد عرضه نسخه 3.0 بودیم - یک به روز رسانی بزرگ که شامل انواع پست های سفارشی، یک موضوع پیش فرض جدید و MultiSite بود.

 

نسخه 3.3، که در سال 2011 راه اندازی شد، استفاده از وردپرس را آسان تر و برای تازه کارها جذاب تر کرد.

 

تا سال 2013، وردپرس به طور گسترده ای به عنوان محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان شناخته شد. انبوهی از به‌روزرسانی‌ها منجر به نسخه 3.8 شد که برای وردپرس یک رابط کاربری جدید پاسخگو برای موبایل و تم‌های پیش‌فرض بیشتری به ارمغان آورد.

 

با میلیون‌ها کاربر، وردپرس به تکامل خود ادامه می‌دهد و با نسخه 4.3 که در اواخر امسال انتظار می‌رود تمرکز بهبود یافته بر روی تجربه تلفن همراه را نوید دهد، محبوبیت آن هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت را نشان نمی‌دهد.

 

شما میتوانید دوره رایگان آموزش وردپرس را از سایت کد لرن تماشا کنید ، روی این متن کایک کنید