آموزش مقدماتی برنامه نویسی آردوینو

قیمت دوره : رایگان

مدرس دوره : محسن رحمدلیتعداد قسمت ها : ۳سطح دوره : مقدماتیوضعیت :

درحال برگزاریتاریخ شروع : ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ابتدا وارد شوید

اشتراک گذاری این دوره

آموزش مقدماتی برنامه نویسی آردوینو


آموزش مقدماتی برنامه نویسی آردوینوآردوینو یک پلتفرم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری متن‌باز است. پلتفرم آردوینو شامل یک میکروکنترلر تک‌بردی متن‌باز است که قسمت سخت‌افزار آردوینو را تشکیل می‌دهد. علاوه بر این، پلتفرم آردوینو یک نرم‌افزار آردوینو IDE که به منظور برنامه‌نویسی برای بردهای آردوینو طراحی شده‌است و یک BootLoader نرم‌افزاری که بر روی میکروکنترلر بارگذاری می‌شود را در بر می‌گیرد.پلتفرم آردوینو به منظور تولید سریع و ساده پروژه‌های سخت‌افزاری تعاملی و ساخت وسایلی که با محیط تعامل داشته باشند طراحی شده‌است،لبته بردهای آردوینو اهداف آموزشی را نیز دنبال می‌کنند. 

اغلب بردهای آردوینو بر پایه میکرو کنترلر AVR Atmelو تعداد کمی از بردهای آردوینو بر پایه میکروکنترلرهای ARM Atmel طراحی شده‌اند. 

آردوینو می‌تواند جهت طراحی و ساخت سریع و آسان وسایل تعاملی مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال فرض کنید شما دوست دارید وسیله‌ای داشته باشید که با استفاده از گوشی موبایلتان بتوانید چراغ اتاقتان را خاموش و روشن کنید. یا دوست دارید زمانی که اتاق شما گرم می‌شود کولر اتاقتان روشن شود و شب‌ها که دمای اتاق پایین می‌آید کولر اتاق شما به صورت خودکار خاموش شود! این‌ها وسایل تعاملی هستند که آردوینو به ساخت سریع و بی درد سر آن‌ها کمک می‌کند. برد آردوینو می‌تواند مقادیر ورودی را از تعداد زیادی سنسور و کلید و… بخواند و بر اساس برنامه ای که درون آن بارگذاری شده‌است تصمیم بگیرد و خروجی خاصی که می‌تواند کنترل تعدادی لامپ، موتور و … را برای شما انجام دهد. 

آردوینو در سال ۲۰۰۵ به منظور ایجاد راهی ارزان و ساده برای برنامه‌نویسی اشیایی تعاملی ایجاد شد. آردوینو به همراه یک محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزار (IDE) ساده ارائه می‌شود که در رایانه‌های عادی قابل اجرا است که اجازه برنامه‌نویسی به کمک زبان C یا C++ را برای آردوینو می‌دهد.

در این دوره با مقدمات آردوینو و برنامه نویسی و نرم افزار های مربوطه آشنا میشویم و به زودی در یک دوره پیشرفته تر با برنامه نویسی و پروژه های صد در صد عملی در خدمت شما هستیم. 

 

پیش نیاز ها : الکترونیک و کامپیوتر

 


۱ معرفی دوره و مقدمات

برای مشاهده این ویدئو بایدوارد حساب کاربری خود شوید


۲ معرفی بردهای آردوینو

برای مشاهده این ویدئو بایدوارد حساب کاربری خود شوید


۳ نصب نرم افزارها

برای مشاهده این ویدئو بایدوارد حساب کاربری خود شوید

در صورتی که سوالی درباره دوره دارید لطفا آن را در بخش پرسش و پاسخ بپرسیددیدگاه خود را ثبت کنید
برای ثبت دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید !

هیچ دیدگاهی وجود ندارد ، شما اولین نفر باشید